بیشتر بخوانیم، بهتر زندگی کنیم!

کتاب‌های شهریار مندنی پور

کتاب‌های شهریار مندنی پور

حضور دوباره کتاب‌های شهریار مندنی پور در بازار

شرق بنفشه را نمی‌شود تکه تکه کرد، نمی‌شود چنان توصیفش کرد که حق مطلب ادا شود. شرق بنفشه آبروی داستان کوتاه است در زمانه‌ای که رمان جوری جولان می‌دهد که گویی صاحب ادبیات است. شهریار مندنی پور از نسل سوم کوچک داستان نویسان ایرانی است که توانسته‌اند به سختی ادبیات داستانی ایران را سرپا نگه دارند.

آثار مندنی پور به دلیلی نامعلوم در اوج محبوبیتش ممنوع الچاپ شدند و حالا پس از سال‌ها، تجدید چاپ شده و به بازار آمده‌اند؛ اما افسوس که مندنی پور از ایران رفته و به تدریس مشغول است.

گسترۀ واژگانش و چینش دقیق هر کلمه و هر جمله، نشان از بارها بازنویسی و تسلط نویسنده دارد، تا جایی که زبان سحرگونه‌اش خواننده را به عالمی جادویی می‌کشاند، مملو از حضور عشق.

حالا که دانسته‌ای رازی پنهان شده در سایه‌ی جمله‌هایی که می‌خوانی، حالا که نقطه نقطه این کلام را آشکار می‌کنی، شهد شراب مینو به کامت باشد؛ چرا که اگر در دایره‌ی قسمت، سهم تو را هم از جهان دُرد داده‌اند، رندی هم به جان شیدایت واسپرده‌اند تا کلمات پیش چشمانت خرقه بسوزانند. پس سبکباری کن و بخوان. در این کتاب رمزی بخوان به غیر این کتاب: من این رمز را از “ذبیح” و “ارغوان” آموختم. به روزی بارانی، بارانی … نگفته بودیم ببار، اما می‌بارید…

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه